Marketing Internetowy, Studia Podyplomowe, Szkolenia

Marketing Internetowy

Tradycyjny marketing, który jest używany przez przedsiębiorstwa, składa się z 4 kluczowych elementów, które są istotne dla sukcesu każdej firmy. Jednak z upływem czasu i zmianami w postaci oferowanych produktów i usług, dzisiaj w marketingu istnieje 7 kluczowych elementów, które wymagają stałej oceny w celu zapewnienia najlepszych wyników.

  • Towar
  • Koszt
  • Zakwaterowanie
  • Promowanie
  • dowód rzeczowy
  • Przebieg
  • Ludzie

Firmy wykorzystują wyjątkowe połączenie wszystkich tych elementów w dążeniu do osiągnięcia najwyższego poziomu zadowolenia klientów.
W tym artykule szczegółowo omówimy to 7 elementów i wyjaśnimy, jak firmy mogą stale zmieniać swój asortyment, aby zmaksymalizować swoje cele.

Towar

Co wyróżnia twój produkt lub usługę od innych produktów? Chociaż istnieją standardowe komponenty jakości i obsługi w celu zapewnienia wydajności, produkt lub usługa muszą być w jakiś sposób wyjątkowe, w jakimś stopniu lepiej, niż jego konkurent. To „unique selling proposition” krytycznie ważne dla sukcesu firmy. Zadowolenie klienta z produktem lub usługą ma ogromne znaczenie. Choć ważne jest, aby zaoferować najwyższą jakość lub bardziej ekonomiczną cenę, lepszą dostępność i szybki termin dostawy, ważne jest również, aby upewnić się, że twój produkt lub usługa ma coś wyjątkowego i co odróżnia go od konkurencji na rynku.

Koszt

Pomyśl, uważa, czy rynek docelowy cenę produktu lub usługi dostępnej. Jeśli rynek docelowy nie chce lub nie może kupić, nie ma żadnych szans, aby zbudować swój biznes z powodzeniem. Jeśli cena produktów jest wyższa niż u konkurencji, należy przekonać rynek w wartości cenowej nagrody.

Zakwaterowanie

Do tego, aby przejąć rynek, aby twoje produkty i usługi dostępne i łatwo kupić. Jeśli klient nie może cię znaleźć, nie może kupić od ciebie. Jeśli oferujesz sprzedaż online, uważnie rozważ proces, który klienci muszą przejść, aby kupić online. Trudny proces zakupów jest przeszkodą do sprzedaży. Dowiedz się, gdzie mieszka twoja grupa docelowa i sklepy, aby umieścić swój produkt z przodu, gdzie mogą zobaczyć i dowiedzieć się o nim.

Promowanie

Promocja produktu poprzez odpowiednie kanały dla maksymalnej ekspozycji ma zasadnicze znaczenie dla procesu marketingowego. Promocja w telewizji lub radio drogie w porównaniu z innymi kanałami; dotrą do osób, które mogą nie mieć zainteresowania lub nie być kwalifikowane, aby kupić swoje produkty. Kosztowny sprawozdanie nadawczych MEDIÓW może tracić cenne dolary marketingowe z małym zaangażowaniem. Jeśli kanał online, korzystanie z Internetu i wyszukiwarki optymalizacji-w twoim interesie. Dowiedz się słowa kluczowe, które przyniosą największą ilość ruchu. Użyj zawartość i pozycja stron internetowych, na których przedstawiony produkt, w ich interesie. Jeśli promocja jest bezpośredni mail, uważnie rozważ docelowej listy mailingowej. Bezpośrednia poczta może być bardziej skoncentrowane i wydać mniej zasobów, co prowadzi do bardziej wymagających podejścia do rynku docelowego.

Pomyśl o wszystkich aspektach organizacji, z którymi boryka się twój potencjalny klient. Od czystości sprzedawanego podłogi i toalety w budynku z cegły i растворном miejscu do ułatwienia nawigacji na stronie, wizyta musi być przyjemne i bezproblemowe doświadczenie dla klienta. Uprzejmy, grzeczny i dobrze wyszkolony personel powinien być priorytetem, aby przekazać obraz jakości produktu do ludzi, którzy pomagają sprzedawać i odsprzedawać produkt. Pierwotne i wtórne opakowanie może podnieść prosty przydatny produkt i uczynić go bardziej pożądane. Wszystko, z czym styka się klient, jest objęta dowodów.

Przebieg

Proces generowania leadów się dzieje od momentu, gdy twój marketing widzą lub słyszą klienci, dopóki nie skorzysta z wezwaniem do działania. Proces sprzedaży zaczyna się od tego wezwania do działania, aż do momentu, gdy produkt lub usługa nie zostanie pomyślnie dostarczone i opłacone. Czy proces ten jest sprawdzony i niezawodny? Czy jest doświadczenie tym samym z punktu widzenia klienta za każdym razem, gdy oddziałają wzajemnie z firmą? Jak skuteczny jest proces sprzedaży? Jeśli proces może być dostarczony z ołowiu w sprzedaży w optymalną ilość czasu, oszczędzając zasoby i koszty, może on być odtwarzane ponownie i ponownie, aby budować więcej przychodów ze sprzedaży.